Luksusowe wakacje: co i jak?

Wakacje to rzecz, o której myślimy i marzymy niemal przez cały rok, jednak w listopadzie aura na około nas mocniej nas skłania ku temu, aby marzyć o rzeczywiście luksusowym urlopie. Pytanie jednak co to właściwie oznacza? Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego o co chodzi z tymi luksusowymi wakacjami.

Luksusowe kojarzy nam się z czymś drogim i wygodnym, a według danych firmy Nielsen Polska na luksusowe wakacje, które kosztują minimum 6,5 tysiąca złotych wydanych na osobę pozwala sobie jedynie trzy procent Polaków, jest to bardzo mała liczba. Jednak można przypuszczać, że grupa ta będzie z czasem się powiększać, ponieważ nasze społeczeństwo powolutku staje się coraz to bardziej bogate. Oprócz tego bardzo istotny jest fakt, że szybko rośnie grupa tak zwanych aspirujących, do której zalicza się także tych, którzy odkładając na wyjątkowe wakacje skłonni są do poświęceń w codziennym życiu. Jak mówi staropolska zasada „zastawa się, a postaw się” – ale dla wielu pracujących po 12 czy nawet czasami po aż 14 godzin na dobę wysoko wykwalifikowanych pracowników korporacji, sportowców czy też wybitnych artystów wypoczynek adekwatny do ich wysokiej pozycji społecznej oraz stylu życia jest czymś absolutnie naturalnym.

Największym atutem luksusowych wakacji jest tak zwany święty spokój. Wiele osób tak naprawdę nie wyobraża sobie wakacji bez pięciogwiazdkowego hotelu nad lazurowym morzem, bez leżenia na białym piasku, rewelacyjnych kolacji przy świecach i drinków z palemką. Trzeba przyznać, że nikt nie po to haruję przez cały rok, żeby potem nocować w jakiejś czy też żałować sobie pieniędzy na dobre jedzenie, jednak trzeba też wiedzieć, za co się płaci. Ponieważ są rzeczy, które są warte dużych pieniędzy, ale także jest sporo takich, za które się najzwyczajniej w świecie przepłaca, dlatego trzeba na to bardzo uważać.
Generalnie rzecz ujmując luksusowy wypoczynek to podróż skrojona na miarę, w czasie której możemy poczuć się wyjątkowi.

Przede wszystkim składa się na to: wygodny transport, najlepiej bezpośrednie połączenie w klasie biznes. Trzeba również zadbać o komfortowe zakwaterowanie – najlepiej, gdy będzie to jakiś hotel w spokojnej okolicy, z fantastycznymi widokami. Oprócz tego istotna jest także wysoka jakość serwowanych posiłków i dobra obsługa, która dba o każdy szczegół. Ciekawym rozwiązaniem jest także wybranie się na jogę z trenerem, medytacje, show cooking (kiedy to kucharz przygotowuje wyrafinowanie dania na naszych oczach), wizyty w najlepszych restauracjach, windsurfing, nurkowanie, relaks w znakomitym Spa, kursy sportów wodnych, kurs sushi czy też bogate pakiety wellness. Wybór jest naprawdę spory, a decyzja należy tylko do Was!

 

Kategorie: Ekskluzywne wakacje,

Autor

Ambroży fusion

Opis autora #3